افزایش دوباره تعرفه خدمات پزشکی تا حضور بخش خصوصی در حوزه واکسن!

افزایش دوباره تعرفه خدمات پزشکی تا حضور بخش خصوصی در حوزه واکسن!

 دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: تا چند سال پیش، تنها بخش دولتی در حوزه واکسن فعالیت می‌کرد اما به زودی بخش خصوصی در این بخش پیشتاز می‌شود.

مصطفی قانعی درباره فعالیت بخش خصوصی در حوزه واکسن اظهار کرد: یکی از دستاوردها ورود بخش خصوصی در حوزه واکسن بوده  که این اتفاق از سه سال پیش شتاب گرفته است.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری افزود: در کشور، توانمندی در حوزه واکسن وجود دارند که اگر بتوانیم به نحو مناسبی از این توانایی‌ها استفاده کنیم، می‌توانیم به یکی از پیشتازان عرصه واکسن دنیا تبدیل شویم.

او عنوان کرد: کارگروه واکسن ستاد از سال 93 باهدف توسعه فناوری‌های موردنیاز این بخش شکل گرفت؛ کمک به شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان و خصوصی در حوزه واکسن یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این کارگروه است.

سخن نویسنده : به زبان ساده باید گفت مصطفی قانعی بیان می‌کند مردم در حوزه واکسن آگاه شدن و دیگر دولت به‌تنهایی توان ادامه کار نداره و باید بخش خصوصی به‌اجبار هم که شده ورود کند !

افزایش دوباره تعرفه خدمات پزشکی

هفتمین نشست مشترک وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی برگزار شد که در دستور کار قرار گرفتن افزایش دوباره تعرفه خدمات پزشکی ازجمله نتایج و مصوبات این نشست بود.

در این جلسه، مقرر شد دو طرف به‌منظور تصویب مصوبات شورای عالی بیمه در خصوص تعرفه‌های سال 1398 از طریق دولت پیگیری‌های لازم را به عمل‌آورند و در این خصوص اجرایی‌سازی تعرفه از ابتدای سال 98 مورد تأکید قرار گرفت.

همچنین در این جلسه ایجاد کارگروه مشترک نسبت به احصاء مجدد قیمت واقعی خدمات با توجه به شرایط کنونی با مبانی مشترک تأکید و در دستور کار قرار گرفت ...

سخن نویسنده : دوستان بهداشتی نیازی به این همایش‌ها و نشست‌ها نیست شما با انجام این نشست‌ها انتظار دارید دولت بودجه بیشتری به حوزه درمان اختصاص دهد ! آیا ‌‌۳۶ هزار میلیارد تومن برای سال 98 شما کافی نیست ؟ بااین‌همه هزینه چه دست آوردی در حوزه سلامت داشتید ؟

دیدگاه ها بسته شده است