طب اسلامی هدایتمان می کند که چگونه بیمار نشویم

يک پژوهشگر و محقق طب اسلامي با اشاره به اينکه بر اساس تحقيقات به‌عمل‌آمده در تمامي دنيا گياهاني سرشار از يد وجود دارد، از انار، انگور، انجير، خرما و زيتون به‌عنوان پنج ميوه قرآني نام برد و گفت: اين پنج ميوه قابليت کمک به درمان تمامي بيماري‌ها رادارند.
به گزارش ايسنا، دکتر حمیدرضا ضيائي در همايش آموزش سبک زندگي اسلامي که در فرهنگسراي مهر خاتم‌الانبیاء (ص) شهرستان بردسکن برگزار شد، بابیان اينکه در يک دهه اخير موضوع طب اسلامي جلوه بيشتري پیداکرده و صحبت از آن بسيار مي‌شود، افزود: اگر بتوانيم به موضوع طب اسلامي بيشتر بپردازيم راحت خواهيم توانست درصد ناچيزي از گستره علوم لدني را که در اختيار چهارده معصوم علیهم‌السلام و برگرفته از آيات شريف قرآني است، درک کنيم.
وي با اشاره به اينکه چون برخي افراد توفيق حضور در عرصه طب اسلامي را پيدا نمي‌کنند همان ابتدا منکر اين علم مي‌شوند، عنوان کرد: به‌رغم اينکه مکاتب طبي مختلفي در دنیاداریم اما بايد بتوانند پاسخگوي تمامي پرسش‌ها باشند.
اين پژوهشگر و محقق طب اسلامي با اعلام اينکه اگر مکاتب طبي نتوانند پاسخ پرسش‌ها را بدهند کامل نخواهند بود، عنوان کرد: هرچند در مکاتب طبي ديگر اگر کسي بيماري همانند ديابت داشته باشد بايد تا پايان عمر داروهاي خاصي را مصرف کند اما طب اسلامي ما را هدايت مي‌کند که چگونه بيمار نشويم.
وي بابیان اينکه بر اساس سخن حضرت علي علیه‌السلام تمام دانش آيندگان و درمان تمامي بيماري‌ها در قرآن است، اظهار کرد: دانشگاه‌هاي غربي شايد پيشرفت کرده باشند اما علمشان در برابر قرآن بسيار ناچيز است.
دکتر ضيائي با اشاره به اينکه غربي‌ها به سمت و سويي ما را هدايت مي‌کنند که تابع داروهاي شيميايي آن‌ها باشيم، طب اسلامي را برگرفته از آيات شريف قرآني دانست و افزود: وقتي صحبت از طب اسلامي مي‌شود بايد به چهار سؤال چي، چرا، کي و چگونه بخورم؟ جواب بدهد.
وي با اعلام اينکه امروز اگر صحبت از غذايي همانند آبگوشت بشود همه مي‌خندند درصورتی‌که کامل‌ترين غذاي عالم خلقت است، بيان کرد: هرچند آبگوشت کامل‌ترین غذاي عالم خلقت معرفی‌شده اما اينکه با چه گوشت ونانی آماده و مصرف شود؟ بسيار مهم است.
اين پژوهشگر و محقق طب اسلامي بابیان اينکه هرچند قرآن به‌تمامی سؤالات ما در بخش‌های مختلف جواب داده است اما چون نمي‌دانيم چگونه بايد استفاده کنيم، دين و حکومت را زير سؤال مي‌بريم، گفت: به خاطر اين ضعف، فرهنگ غربي‌ها به‌آرامی در ما نفوذ کرده است.
* طب اسلامي بهترين راه رسيدن به تمدن اسلامي در عالم خلقت 
وي بهترين راه رسيدن به تمدن اسلامي در عالم خلقت را طب اسلامي دانست و اظهار کرد: اگر حکمت را به‌درستی فرابگیریم قادر به تسخير دنیاخواهیم بود.
دکتر ضيائي با اعلام اينکه اگر بدانيم بر اساس طب اسلامي چگونه مي‌شود بيماري ديابت را درمان کرد، دنيا را مي‌توان تسخير نمود، گفت: متأسفانه علوم لدني چهارده معصوم و معارف اهل‌بیت علیهم‌السلام را در اين خصوص جدي نگرفته‌ایم.
وي با ارائه فرمولي درزمینهٔ پيشگيري ۱۰۰ درصدي و درمان قطعي بيماري‌ها درصورتی‌که تمامي مسائل لحاظ شود، عنوان کرد: خوراکي‌هاي تمامي مردم جهان از چهارراه حلال طيب، حلال خبيث و يا حرام طيب و حرام خبيث تهيه مي‌شود.
وي در ادامه بابیان اينکه اگر مشروب حرام شده چون ضرر آن بيشتر از سودش است، افزود: هرچند امروزه در دنيا از نوشابه بسيار استفاده مي‌شود اما هيچ‌گونه سودي ندارد.
وي با اشاره به اينکه اگر هزار سال با آمريکا مبارزه کنيم اما از نوشابه، سيگار، رژ لب، آدامس و قند و شکر سفيد و کود شيميايي ما را تحريم نمي‌کند، گفت: به جهت اينکه ۹۸ درصد داروي جهان متعلق به اسرائيل است، هیچ‌گاه از اين کالاها تحريم نخواهيم شد.
اين پژوهشگر و محقق طب اسلامي با اعلام اينکه اگر خود آمريکايي‌ها براي محصولات کشاورزي خود يک درصد کود شيميايي استفاده مي‌کنند اما از ما مي‌خواهند براي بهتر شدن محصولات چندين برابر کنيم، افزود: شايد با استفاده از کودهاي شيميايي، محصول چند برابر شود، اما خاصيت ديگري ندارد.
وي بابیان اينکه کود فسفات در زمين و گياهان ايجاد ماده‌اي به نام اسيد فیزیک مي‌کند، اظهار کرد: هرچند سه‌هزارم ميکروگرم اسيد فی تیک ضد سرطان است اما اگر همين ميزان مصرف به سه‌صدم ميکروگرم شود و به دو برابر افزايش يابد به‌شدت سرطان‌زاست.
دکتر ضيائي با اشاره به اينکه برخي افراد گمان مي‌کنند آمريکا دارد به ما لطف مي‌کند؛ درصورتي‌که اين‌گونه نيست و تنها سرطان را در بين ايراني‌ها ترويج مي‌دهد، گفت: هیچ‌کس نمي‌داند ناني که مصرف مي‌کنيم براي گندم آن از چه کود شيميايي استفاده مي‌شود؟
* انگور؛ بهترين گياه و ميوه در عالم خلقت 
وي با اعلام اينکه نيازي نيست براي پيدا شدن علت سرطان‌ها به دنبال مسائل خاصي بود بلکه در همين مواد غذايي که مصرف مي‌کنيم و برخي عوامل ديگر است، بيان کرد: وقتي الگوي مصرف بر اساس طب اسلامي تصحيح شود، بسياري از بيماري‌ها رفع مي‌شود.
اين پژوهشگر طب اسلامي، عقبه طب اسلامي را حضرت علي علیه‌السلام و امام رضا علیه‌السلام و آيات شريف قرآن کريم دانست و افزود: متأسفانه ما فقط قرآن را مي‌خوانيم اما در معاني آن تدبر نمي‌کنيم.
وي با اشاره به اينکه اگر نان را به‌درستی توليد کنيم مهم‌ترین عامل زندگي را درست کرده‌ايم، عنوان کرد: چون نتوانسته‌ايم از قرآن به‌خوبی دفاع کنيم، به همين خاطر دشمنان، تهاجم فکري، فرهنگي و علمي کردند.
دکتر ضيائي در ادامه با اعلام اينکه بهترين گياه و ميوه در عالم خلقت، انگور است، افزود: هرچند پيشگيري از تمام بيماري‌هاي عالم با استفاده از انگور امکان‌پذیر است اما بسياري قدر آن را نمی‌دانند.
* خاصيت مويز در جلوگيري از سرطان و يا ديابت 
وي بابیان اينکه اگر مي‌خواهيد سرطان يا ديابت نگيريد هرروز ۲۱ عدد مويز به‌طور ناشتا بخوريد، اظهار کرد: برخي فکر مي‌کنند به خاطر قندي که مويز دارد ديابتي‌ها نمي‌توانند استفاده کنند اما خودش انسولين توليد مي‌کند و اين را بسياري از پزشکان نمي‌دانند.
اين پژوهشگر طب اسلامي، التهاب را عامل اکثر بيماري‌ها دانست و افزود: مويز نه‌تنها داراي بالاترين ضدالتهاب است، بلکه بيشترين آنتی‌اکسیدان در بين ۴۰۰ هزار گياه در مويز و انگور وجود دارد.
وي با اشاره به اينکه انگور در درمان بيماري‌ها از اهميت بسيار بالايي برخوردار است، ادامه داد: به‌رغم اينکه ۲۰۰ ميليون پزشک در دنيا وجود دارد که همه آن‌ها مي‌گويند نمک نخوريد، اما امام علي علیه‌السلام نمک را درمان ۷۰ نوع بيماري مي‌داند.
دکتر ضيائي بابیان اينکه اگر مي‌خواهيد بيمار نشويد نمکي را که اروپا مي‌دهد مصرف نکنيد، بيان کرد: هرچند به‌شدت با مصرفید در شرايط طبيعي موافق هستيم و همه انسان‌ها بايد اين ماده را مصرف کنند اما يد را مي‌توان با خوردن ماهي، پسته، بلوط و بسياري ميوه‌هاي ديگر جبران کرد.
وي با اعلام اينکه بسياري گمان مي‌کنند کمبود بسياري از نيازهاي بدن را بايد با خوردن داروهاي شيميايي جبران کرد، اظهار کرد: پسته از بالاترینید برخوردار است که مي‌توان کمبودهاي بدن را از اين طريق جبران کرد.
اين پژوهشگر طب اسلامي با اشاره به اينکه بر اساس تحقيقات به‌عمل‌آمده در تمامي دنيا گياهاني سرشار از يد وجود دارد، از انار، انگور، انجير، خرما و زيتون به‌عنوان پنج ميوه قرآني نام برد و گفت: اين پنج ميوه  قابل کمک به درمان تمامي بیماری‌هاست.
* نان؛ مبنا و مهم‌ترین اصل براي تمامي بیماری‌ها:
وي بابیان اينکه جمهوري اسلامي ايران تنها کشوري در دنياست که صفت رحیمت خداوند شامل حال آن شده است، از به و سيب به‌عنوان دو ميوه بهشتي ديگر نام برد و عنوان کرد: تنها کشوري در دنيا که در آن بهِ وحشي، انار وحشي، انجير ارگانیک وحشي وجود دارد، ايران است.
دکتر ضيائي با اعلام اينکه اگر اين ميوه‌ها را بخوريم بيماري‌ها پيشگيري مي‌شود اما اگر نان مشکل داشته باشد مشکلات بسياري به وجود خواهد آمد، بيان کرد: نان، مبنا و مهم‌ترین اصل براي تمامي بيماري‌ها است.
وي با اشاره به اينکه اگر توليد نان به‌درستی باشد در درمان بسياري از بيماري‌ها مؤثر خواهد بود، گفت: بايد از نان طيب شده استفاده کرد.
دکتر ضيائي بابیان اينکه با خوردن نان مناسب می‌توان از پوکي استخوان، سرطان، ديابت و بسياري بيماري‌هاي ديگر پيشگيري کرد، افزود: انجير تنها گياهي است که به نسبه در آن تمامي نيازهاي بدن ازجمله فسفر، يد و بسياري ديگر وجود دارد.
وي در پايان از خانم‌های بالاي ۴۵ سال خواست هرروز هفت عدد و آقايان حدود پنج عدد انجير خشک يا تازه براي جلوگيري از پوکي استخوان مصرف کنند.

دکتر حميدرضا ضيائي

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *